Зовнішньоекономічна діяльність

Міжнародна економіка


Солонінко К. С. Міжнародна економіка: Навч. посібник. — К.: Кондор, 2008. — 382 с.

Навчальний посібник містить два розділи. В першому розділі розглядається економіка окремих країн і регіонів світу. В другому розділі розглядаються основи міжнародних економічних відносин. Навчальний посібник складений за загальною програмою дисципліни «Міжнародна економіка».

Міжнародні розрахунки та валютні операції


Міжнародні розрахунки та валютні операції: Навч. посібник / О. І. Береславська, О. М. Наконечний, М. Г. Пясецька та ін.; За заг. ред. М. І. Савлука. — К.: КНЕУ, 2002. — 392 с.

У навчальному посібнику висвітлені методологічні та практичні аспекти організації міжнародних розрахунків та валютних операцій з урахуванням світового та вітчизняного досвіду. Зміст посібника викладено комплексно, з огляду на інтереси всіх учасників міжнародних розрахунків та валютного ринку. Проте, зважаючи на важливу роль у цій сфері комерційних банків, основні питання розглядаються передусім з їхніх позицій. Для студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти четвертого рівня акредитації, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.

Міжнародна економіка


Білоцерківець В. В., Завгородня О. О., Лебедева В. К. Міжнародна економіка. Підручник./ За ред. А. О. Задої, В. М. Тарасевича – К.: Центр учбової літератури, 2012. - 416 с.

У підручнику розглянуто зміст, середовище та еволюцію міжнародної економіки, основи її руху, форми та напрями розвитку міжнародних економічних відносин, проблеми економічної глобалізації та інтеграції. Структура підручника складається з вступу та двадцяти двох розділів, в яких у логічній послідовності розкриваються етапи еволюції міжнародної економіки, її сучасний зміст та основні структурні характеристики, визначаються закономірності функціонування і розвитку окремих складових міжнародних економічних відносин й напрямки їх національного, між та наддержавного регулювання. Наголос робиться на основних поняттях, класифікаціях та моделях міжнародної економіки.
Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, державних службовців та підприємців.

Міжнародні економічні відносини


Козик В.В., Панкова Л.А., Даниленко Н.Б. Міжнародні економічні відносини: Навч. посіб. — 6-те вид., стер. — К.: Знання, 2006, 406 с — (Вища освіта XXI століття).
У посібнику розкриваються структура, стан, основні тенденції та особливості розвитку міжнародних економічних відносин, механізм і специфіка їх реалізації. Книга устаткована графіками, таблицями, рисунками, схемами, необхідними статистичними даними, які дають змогу більш наочно розкрити динаміку міжнародних економічних відносин. У кінці кожного розділу наводяться контрольні запитання для перевірки знань студентів. За змістом книга відповідає програмі навчальної дисципліни "Міжнародні економічні відносини". Посібник отримав високу оцінку фахівців і студентів. Розраховано на студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, усіх, кого цікавлять питання міжнародних економічних відносин.

Основи зовнішньоекономічної діяльності


Гребельник О.П., Романовський О.О. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. / О.П.Гребельник, О.О. Романовський. — К.: Деміур, 2003. - 296 с.
У навчальному посібнику на основі головних законодавчих актів, які регулюють зовнішньоекономічні відносини, розглядається низка проблем, пов'язаних із зовнішньо-торговельною та зовнішньоекономічною діяльністю в Україні: причини та передумови розвитку зовнішньоекономічної діяльності, система регулювання цього виду діяльності, характеристика інструментарію регулювання відносин у сфері зовнішньої торгівлі, проаналізовано сутність та структуру зовнішньоекономічного контакту.