Українська мова

Лінгвістичні основи документознавства та інформаційної діяльності


Поберезська, Г. Г.
Лінгвістичні основи документознавства та інформаційної діяльності : навч. посіб. / Г. Г. Поберезська, І. М. Волинець. - К. : Знання, 2008. - 351 с.

У посібнику узагальнено матеріали, що стосуються теоретичних і практичних питань документної лінгвістики, визначено її зв'язки з іншими дисциплінами. Висвітлено основні питання теорії тексту: поняття тексту, його ознаки, класифікація текстів службових документів, особливості текстової комунікації. Акцентовано на методах дослідження письмового тексту. Викладено загальні правила органі-зації текстів службових документів, їх створення за допомогою комп'ютерних технологій. Особливу увагу приділено опису категорій текстів, їх мовностилістичній репрезентації, лінгвістичним нормам, яких, слід дотримуватися при укладанні текстів. Розраховано на студентів спеціальності "Документознавство та інформаційна діяльність'', викладачів, читачів широкого загалу, які цікавляться питаннями укладання текстів службових документів.

Управлінське документування

Палеха Ю.
Управлінське документування : навч. посіб. У 2-х частинах. Ч.2. : Кадрове діловодство (зі зразками сучасних ділових паперів) / Ю. Палеха. - К. : Европ.ун-т, 2002. - 230 с.

У другій частині посібника всебічно розкриваються питання організації діловодства в кадрових службах. Наведені зразки оформлення основних документів по роботі з персоналом. Детально описана технологія, порядок роботи з документами, організація контролю за їх виконанням, систематизація та збереження документів.

Управлінське документування


Палеха Ю.
Управлінське документування : навч. посіб. У 2-х частинах. Ч.1. : Ведення загальної документації (зі зразками сучасних ділових паперів) / Ю. Палеха. - 3-є вид., доп. - К. : Видавництво Європейського університету, 2003. - 383 с. : іл.

У посібнику комплексно висвітлено питання управлінського документування з урахуванням нових тенденцій розвитку діловодства, яке подано як результат розвитку і самовдосконалення цілісної комунікативної системи, як вияв вищої потреби об'єкта управління у певному рівні впорядкування, як культура операційної управлінської технології.

Науковий стиль української мови


Онуфрієнко, Г. С.
Науковий стиль української мови : навч. посіб. / Г. С. Онуфрієнко. - К. : Центр навчальної літератури, 2006. - 312 с.

В основу навчального посібника покладено науково обгрунтовану та методично апробовану ідею навчання української наукової мови в контексті прогресивної концепції діяльнішого підходу та в умовах Болонського процесу. Організація самостійної роботи запропонованими алгоритмічними приписами, що раціонально й оптимально скеровують мисленнєво-мовлениєву діяльність при опрацюванні різноманітних наукових джерел як з метою "згортання" їх змісту до рівня плану, конспекту, анотації, реферату, рецензії, так і для підготовки українською мовою наукової доповіді, виступу в дискусії, статті, суттєво підвищує ефективність інтелектуальної праці та забезпечує перспективи самоосвіти у подальшому професійному зростанні.
Для студентів закладів вищої освіти, а також для магістрантів, аспірантів, викладачів і всіх, хто цікавиться механізмами функціонування сучасної наукової мови та прагне сформувати й вдосконалити індивідуальну програму пізнавальної діяльності через самостійну роботу з різними джерелами наукової інформації.

Історія української літературної мови


Огієнко, І. І.
Історія української літературної мови : навч. посіб. / І. І. Огієнко. - К. : Либідь, 1995. - 296 с.

Фундаментальна праця визначного діяча українського відродження Івана Огієнка, що вперше видається в нашій державі (написана 1949 р.)

Українська мова професійного спілкування


Мацюк, З. О.
Українська мова професійного спілкування : навч. посіб. / З. О. Мацюк, Н. І. Станкевич. - Друге вид. - К. : Каравела, 2007. - 352 с. - 344-345.

Посібник містить загальнотеоретичні відомості про мову і мовлення, основні функції мови, конкретизує зміст понять українська національна і літературна мова, мова професійного спілкування з позиції теорії стилів та культури мовлення. Докладно описано особливості усного та писемного ділового мовлення, види та форми їх реалізації, а також орфоепічні, лексичні, морфологічні, синтаксичні норми мови професійного спілкування. Призначений для студентів вищих навчальних закладів різного рівня акредитації, майбутніх фахівців банківської, фінансової, економічної, юридичної та інших галузей, викладачів, усіх, хто бажає підвищити загальний рівень професійного мовлення.

Сторінки